Automobilių sportas ir autokrosas

Automobilių sportas yra viena populiariausių sporto šakų pasaulyje, kuri sutraukia gausias minias greičio ir azarto gerbėjų. Remiantis 2014 metų lapkričio mėnesį Lietuvos automobilių sporto federacijos (LASF) užsakyta ir „Spinter” atlikta sociologine visuomenės nuomonės apklausa, automobilių sporto populiarumas ūgtelėjo iki 16 proc. (2013 m. – 15 proc.) ir tik 1 proc. atsilieka nuo antroje pozicijoje esančio futbolo (17 proc.). Populiariausia sporto šaka išlieka krepšinis – 55 proc. Susidomėjimas kitomis sporto šakomis neviršija 10 proc.

Lietuvos automobilių sporto federacija oficialia automobilių sporto šalyje pradžia linkusi laikyti 1931-uosius metus, kai liepos 24 dieną 14 automobilių ir beveik tiek pat motociklų kolona leidosi į kelių dienų maratoną aplink Lietuvą tuometinio šalies Prezidento Antano Smetonos taurei laimėti.

Nuo to laiko praslinkus 30-čiai metų šalyje atsirado ir automobilių krosas. Lietuvos automobilių sporto federacija kasmet vykdo automobilių kroso čempionatus, kuriuos sudaro po 6 – 8 etapus, o varžybose dalyvauja apie 80 sportininkų. Turtingas tradicijas šalyje įgijęs automobilių krosas ir rali-krosas išgarsino Lietuvą ir jos sportininkus ir Europoje.

TSK „Baltijos sportas“ komanda, turinti ilgametę patirtį ralio varžybose. Klubo ralio meistrai Vladas Pleskovas ir Arūnas Mikeliūnas yra tapę Lietuvos ralio čempionais ir daugkartiniais prizininkais, Baltijos šalių ralio prizininkais.

Komanda Lietuvos automobilių kroso varžybose pradėjo dalyvauti nuo 1999 m.  Pradedantis lenktynininkas Paulius Pleskovas jau 2001 m. iškovojo Lietuvos automobilių kroso čempiono titulą. Sėkmingas startas leido laipsniškai siekti vis geresnių rezultatų Lietuvos autokroso ir rali-kroso trasose, tačiau taip pat paskatino žengti į aukštesnę lygą – Europos automobilių kroso čempionatą.